Kategorie

Czyszczenie płyt

Czyszczenie płyt

Dowiedz się więcej >

Prostowanie płyt

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Kalibracja gramofonu

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Wkładka MC Lyra DELOS

DELOS

LYRA

      Wkładka MC o średniej masie, średniej podatności oraz niskiej impedancji.   Lyra Delos wyposażona jest w igłę o szlifie microridge dla wyjątkowo dobrego śledzenia rowka, lity metalowy korpus pozbawiony powierzchni równoległych dla obniżenia rezonansów oraz „nagą” konstrukcję dla większej przejrzystości dźwięku. W efekcie uzyskano system o wysokiej rozdzielczości, rozpiętości dynamicznej, bezpośredniości oraz jakością oddania transjentów.   To nowoczesny system MC - opiera się na tradycji Liry: dźwięk w charakterze neutralny, przyjemny i dynamiczny z doskonałą reprodukcją przestrzenną. Przypomina brzmienie legendarnego Lyra Helikon, choć o nieco zmniejszonej precyzji i przestrzenności.    

Więcej szczegółów

Towar chwilowo niedostępny

4 900,00 zł brutto


Opis produktu

 

Analogowa płyta odtwarzana przez wkładkę MC brzmi wyjątkowo dobrze. Zazwyczaj im większe nakłady poniesiono na budowę wkładki, tym lepiej ona brzmi. Jednak zaawansowane projektowanie przynosi często lepsze skutki, niż proste zwiększanie nakładów.

Tak jest w przypadku nowej wkładki Lyra Delos.

 

Istotnym problemem większości wkładek jest, że cewki są umieszczone w taki sposób, iż pod wpływem typowego nacisku igły pogarsza się ich działanie. W czasie pracy cewki powinny być ustawione pod tym samym kątem, co układ magnetyczny, jednak niemal zawsze umieszczone są w taki sposób, że po przyłożeniu typowej siły nacisku następuje ich przemieszczenia w stosunku do układu magnetycznego. To ujemnie wpływa na czułość i liniowość cewek i pogarsza jakość dźwięku.

 

Delos rozwiązuje ten problem dzięki nowej strukturze korpusu i nowemu systemowi amortyzacji, ustawiającemu cewki w pewnej pozycji wstępnej. Amortyzatory razem z kształtem korpusu wkładki działają w taki sposób, że cewki sygnałowe są ustawione pod optymalnym kątem

w stosunku do układu magnetycznego dopiero w momencie przyłożenia siły nacisku.

 

Wkładka jest łatwa w instalacji i kalibracji dzięki dobrze zaznaczonym krawędziom korpusu.

Do adjustacji zalecane raczej zaawansowane i odpowiednio precyzyjne oprzyrządowanie. Klasa dźwięku w wyjątkowy sposób zmienia się w zależności od ustawienia wyskości ramienia dlatego polecane są ramiona z płynną regulacją VTA.

Specyfikacja techniczna: 

 

Pasmo przenoszenia: 10Hz-50 kHz

Separacja kanałów: ≥ 30 dB przy 1 kHz

Masa wkładki (bez osłony igły): 7,3 g

Zalecana siła nacisku: 1,7-1,8 g (preferowana 1,75 g)

Podatność: około 12 x 10 cm/dyna na 100 Hz

VTA: 20 stopni

Cewka: miedź 6-N (impedancja wewnętrzna: 8,2 Ω,

Indukcyjność: 9,5 μH)

Napięcie wyjściowe: 0,6 mV na 5 cm/s (nagranie testowe CBS)

Strona producenta

 

Zastrzeżenie: 


Nie używać preparatów mających charakter mocnych rozpuszczalników (np. pochodne alkoholu) - może to doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia elementów zawieszenia oraz rozluźnienia spoiwa grota. 

 

Do czyszczenia igły należy użyć załączonej przez producenta szczoteczki.

 

 

 


 

Polecamy również

Ostatnio oglądane

Raty 0% - bez prowizji i odsetek...