Kategorie

Czyszczenie płyt

Czyszczenie płyt

Dowiedz się więcej >

Prostowanie płyt

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Kalibracja gramofonu

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Gramofon CLEARAUDIO Innovation Basic, ramię TT5

TT043 TT5

ClearAudio

      Gramofon Innovation Basic to kompaktowa wersja gramofonu linii Innovation z najnowszym ramieniem liniowym CLEARAUDIO TT5. Zastosowano identyczne rozwiązania jak w modelach wyższych, gramofon przedstawia nadzwyczajny stosunek ceny do jakości.   Najważniejsze cechy: - warstwowa podstawa złożona z aluminium i Panzerholz - magnetyczne łożyskowanie z ceramicznym trzpieniem - optyczna kontrola prędkości ( OSC ) - przetwornik Clearaudio Essence MC - ramię liniowe Clearaudio TT5 - cichy i stabilny napęd - nowoczesny design   Ramię tangencjalne - CLEARAUDIO TT5.  Wkładka porusza się jakby znajdowała się w sferze nieważkości, zapewniając grotowi igły całkowicie nieskrępowany ruch przez rowek płyty.      

Więcej szczegółów

34 990,00 zł brutto


Opis produktu

Gramofon Innovation Basic zbudowany został z wykorzystaniem materiałów i rozwiązań będących autorskimi realizacjami inżynierów CLEARAUDIO.

 

OSC -> Optical Speed Control - system sterowania pracą silnika. Zapewnia niezwykle stabilne obroty i błyskawiczne przełączanie zakresów prędkości, dzięki wysokiemu momentowi obrotowemu.

 

CMB -> Ceramic Magnetic Bearing - magnetyczne łożysko z ceramicznym trzpieniem. Stanowi ono najbardziej newralgiczny i wrażliwy punkt całej konstrukcji, praktycznie eliminuje możliwość przeniesienia na talerz jakichkolwiek wibracji zewnętrznych.

 

Swing Base TT5 -> dodatkowy element w kolumnie ramienia TT5 umożliwiający jego obrót o 90 stopni, co pozwala na nieskrępowany dostęp do talerza.

 

Ramię CLEARAUDIO TT5. Obok innych modeli tego typu: TT3, TT2, TT1 to zupełnie nowatorska konstrukcja. Wkładka zawieszona w surowej formie ramienia TT5 - igła śledząc rowek przesuwa się po linii prostej - równolegle do osi płyty! Wkładka porusza się jakby znajdowała się w sferze nieważkości, zapewniając grotowi igły całkowicie nieskrępowany ruch przez rowek płyty. Zawieszenie uchwytu mocującego przetwornik przesuwa się dzięki niezwykle precyzyjnie wykonanemu łożysku V4 wewnątrz szklanej rurki, której ścianki zostały wypolerowane z najwyższą dokładnością.  - poprawa sceny, jej rozplanowania, naturalnych proporcji i powietrza- kwestia regulacji antiskatingu, równoważenia siły odśrodkowej - znika całkowicie.

 

 

clearaudio TT5

 

Recenzje:

 

Magazyn SOUNDREBELS

clearaudio essence

 

 

 

 

Optymalnym przetwornikiem dla tej konstrukcji jest wkładka nowej generacji MC ESSENCE

Naturalna barwa, przestrzenny, trójwymiarowy dźwięk, żywa dynamika i wciągająca muzykalność.

 

Dane techniczne MC ESSENCE:

 

Pasmo przenoszenia 20Hz-40kHz

Napięcie wyjściowe 0,4 mV at 5cm/sec

Separacja kanałów >32 dB

Balans między kanałami <0,3 dB

Śledzenie ścieżki 90 μm

Podatność (Compliance) 9 µm/mN

Zalecana siła nacisku w zakresie 2.0g (+/-0,2g)

Impedancja 11 Ohm

Szlif: Micro Line

Wspornik grota igły: Boron

Obudowa: stop magnezu i aluminium z ceramiczną powłoką

Waga 8 g

Symbol producenta MC026

 

*Gramofon CLEARAUDIO Innovation objęty jest 5-cio letnią gwarancją producenta.

 

Producent: CLEARAUDIO | Germany info

Symbol producenta TT043

 

* Indywidualnie numerowana i rejestrowana Karta gwarancyjna. Gramofon podobnie jak inne komponenty i akcesoria pochodzi od dystrbutora w Polsce.

 

Zakres dostawy:

 

Gramofon CLEARAUDIO Innovation Basic (silver/wood)

Wkładka CLEARAUDIO ESSENCE MC

Ramię CLEARAUDIO TT5

Akrylowy talerz

Swing Base

 

 

 

Polecamy również

Ostatnio oglądane

Raty 0% - bez prowizji i odsetek...