Kategorie

Czyszczenie płyt

Czyszczenie płyt

Dowiedz się więcej >

Prostowanie płyt

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Kalibracja gramofonu

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Gramofon CLEARAUDIO Performance DC | Ramię TT5 - NOWOŚĆ

ClearAudio

  Gramofon CLEARAUDIO z Performance DC w konfiguracji z nowym ramieniem tangencjalnym CLEARAUDIO TT5, w pełni high-endowy gramofon CLEARAUDIO w niewygórowanej cenie.   ...kolejny rok przynosi kolejne wyróżnienie: SOUND IMAGE AWARDS 2015       Jego największym atutem jest precyzja konstrukcji oraz dokładność wykonania najdrobniejszego elementu w zestawieniu z równie elegancką i bezkompromisową architekturą.   W najnowszej wersji wykorzystano nowe ramię tangencjalne - CLEARAUDIO TT5.    Wkładka porusza się jakby znajdowała się w sferze nieważkości, zapewniając grotowi igły całkowicie nieskrępowany ruch przez rowek płyty.       Zastosowano w nim ulepszoną wersję silnika DC, o jeszcze bardziej stabilnych obrotach, wyposażonym w łożyska całkowicie bezszelestne, nie idzie tu bowiem już o szumy czy odgłosy. Silnik jest niesłyszalny!        

Więcej szczegółów

19 990,00 zł brutto


Opis produktu

Gramofon pracuje w trzech prędkościach: 33.3, 45 i 78 rpm. Ta ostatnia jest ukłonem wobec tych melomanów i kolekcjonerów, którzy odkrywają uroki i jednak doskonałe nagrania płyt szelakowych! Jakość tych nagrań, niesłusznie lekceważonych, dzięki współczesnym przetwornikom uzyskuje zupełnie nowy wymiar. Potwierdza się raz jeszcze teza, że nasi przodkowie potrafili doskonale nagrywać i tłoczyć płyty; nie zawsze jednak dysponowali sprzętem, który pozwoliłby w pełni zreprodukować utrwalony dźwięk.

 

Talerz o grubości 40 mm wykonany jest z polioksymetylenu (POM). Tworzywo o strukturze wewnętrznej niwelującej i tłumiącej wszelkie wibracje. Materiał przypomina bardziej strukturę winylu niż akryl. Jest to konsekwentna polityka CLEARAUDIO, które potwierdziło m.in. w macie Vinyl Harmo-nicer, że najlepszym podłożem dla winylu jest… winyl. Jeśli przyjrzą się Państwo dokładniej precyzji wykonania tego talerza uznają, że nie ma przesady w określeniu, że szlifowano go metodą stosowaną do obróbki diamentów.

Jego geometria jest po prostu – idealna, uzyskana dzięki zastosowaniu obrabiarek sterowanych numerycznie metodą CNC.

 

Ceramic Magnetic Bearing – łożysko ceramiczne. Stanowi ono najbardziej newralgiczny i wrażliwy punkt całej konstrukcji. Ale właśnie dzięki zastosowaniu rewolucyjnych łożysk ceramicznych - talerz będzie obracał się nawet tysiąc lat. Dobrze byłoby jednak, aby co dwa lata wpuścić do tego łożyska jedną, dwie krople oleju, który znajdą Państwo w zestawie. 

Ten typ łożyska praktycznie całkowicie eliminuje możliwość przeniesienia na talerz jakichkolwiek wibracji zewnętrznych.

 

clearaudio CMB

 

OSC (Optical Speed Control) – to obok łożyska, silnika i technologii produkcji talerzy – kolejny oryginalny wynalazek CLEARAUDIO. Stabilność obrotów talerza daje się mierzyć czasem kosmicznym. Gramofon wyposażony jest oczywiście w możliwość korygowania prędkości obrotu talerza, ale nie sądzę, by kiedykolwiek mieli Państwo potrzebę z niego korzystać.  

 

Ramię tangencjalne CLEARAUDIO TT5. Obok innych modeli tego typu: TT3, TT2, TT1 to zupełnie nowatorska konstrukcja. Wkładka zawieszona w surowej formie ramienia TT5 - igła śledząc rowek przesuwa się po linii prostej - równolegle do osi płyty! Wkładka porusza się jakby znajdowała się w sferze nieważkości, zapewniając grotowi igły całkowicie nieskrępowany ruch przez rowek płyty. Zawieszenie uchwytu mocującego przetwornik przesuwa się dzięki niezwykle precyzyjnie wykonanemu łożysku V4 wewnątrz szklanej rurki, której ścianki zostały wypolerowane z najwyższą dokładnością. 

 

- poprawa sceny, jej rozplanowania, naturalnych proporcji i powietrza

- kwestia regulacji antiskatingu, równoważenia siły odśrodkowej – znika całkowicie

 

 

clearaudio clarify tt5

 

Recenzje:

 

Magazyn HIFI CHOICE Polska

Magazyn AUDIOphile

 

 

Najbardziej optymalnym przetwornikiem dla tej konstrukcji jest  wkładka Virtuoso V2. 

Wkładka nowej generacji, niezwykle analogowa w brzmieniu, precyzyjna i muzykalna.
I kwestia równie fundamentalna jak cała konstrukcja – montaż gramofonu. To bodaj największy, psychologiczny sukces CLEARAUDIO. 

Wystarczy – zgodnie z instrukcją – wyjąć elementy z kartonu, osadzić każdy na swoim miejscu i rozkoszować się wspaniałym dźwiękiem. Żadne specjalistyczne regulacje, justowanie, dostrajanie.

Każdy element konstrukcji jest tak precyzyjnie wykonany, że zbędne są jakiekolwiek dodatkowe, specjalistyczne prace techniczne, by gramofon uzyskał pełnię swojej gotowości.

 

 

 

clearaudio virtuoso V2 MM

 

Wkładka CLEARAUDIO Virtuoso V2 MM: wirtuozeria, przestrzeń i głębia - Najnowsza, bezkompromisowa w skali światowej seria wkładek typu MM.

Laboratorium badawcze oraz dział produkcji wkładek gramofonowych w CLEARAUDIO zaprezentowały najnowszą serię przetworników typu MM o parametrach „olimpijskich” Jeszcze nigdy wkładki tego typu nie miały tak wysokich parametrów.

Do najważniejszych atutów tych konstrukcji należą:

- zdecydowana poprawa warunków rezonansowych dzięki zastosowaniu obudowy z drewna hebanowego

- zastosowanie nowych magnesów, o wiele silniejszych, co zdecydowanie wpłynęło na poprawę dynamiki sygnału

- wyższe napięcie na wyjściu


Te niezwykle precyzyjnie wykonane wkładki, charakteryzują się nieosiągalną dotychczas dla przetworników MM muzykalnością, homogenicznością parametrów obu kanałów, nadzwyczaj liniową charakterystyką. A to wszystko jest podstawą i gwarancją najlepszej reprodukcji dźwięku z płyty winylowej. 

 

Dane techniczne Virtuoso V2 MM:

Pasmo przenoszenia 20Hz-20kHz
Napięcie wyjściowe (1kHz, 5cm/s)~4 mV
Separacja między kanałami (1 kHz) 30 dB
Balans między kanałami (1 kHz)<0,4 dB
Śledzenie ścieżki 90 μm
Siła nacisku w zakresie 1,8 -2,6 g, zalecana 2,2 g
Impedancja cewki (1kHz) 0,68 Ohm
Indukcyjność cewki 0,40 H
Impedancja wejściowa 47 Ohm
Pojemność 100 pF
Mocowanie grota igły aluminium
Waga 7,4 g

Zakres dostawy:

Wkładka CLEARAUDIO MM Virtuoso lub MC ESSENCE
Gramofon CLEARAUDIO Performance DC
Ramię CLEARAUDIO TT5

* widoczny na zdjęciach moduł Swing Base, stabilizator i inne akcesoria dostępne opcjonalnie

*Gramofon CLEARAUDIO Performance DC objęty jest 5-cio letnią gwarancją producenta

Producent: CLEARAUDIO Electronic GmbH Germany - info
Symbol produktu TP060B

* Indywidualnie numerowana i rejestrowana Karta gwarancyjna. Gramofon podobnie jak inne komponenty i akcesoria pochodzi od oficjalnego dystrbutora w Polsce.

 

 


 

 

Polecamy również

Ostatnio oglądane

Raty 0% - bez prowizji i odsetek...