Kategorie

Czyszczenie płyt

Czyszczenie płyt

Dowiedz się więcej >

Prostowanie płyt

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Kalibracja gramofonu

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Nowy Santana - Supernatural, 2LP 180G Arista/ Legacy/ Sony Music 2019 Zobacz większe

EABS - Slavic Spirits, LPAstigmatic Records 2019

AR009LP

Wydanie: Astigmatic Records ‎– AR009LP, 2019r.

Więcej szczegółów

79,90 zł brutto

Opis produktu

Nowy album EABS to w stu procentach autorskie nagrania, przy czym muzycy nie zapomnieli, że dziedzictwo, to w pewnym sensie kapitał przeszłości, który generuje tożsamość i buduje przyszłość. Dlatego przodkowie z ery jazzowej i bigbitowej wskazali drogę, którą zespół powinien obrać w swoich dalszych muzycznych poszukiwaniach.


Pomysł na utwór Ciemność otwierający album zrodził się z kolektywnej improwizacji następującej przed koncertową wersją komedowskiego medleya Free Witch And No Bra Queen/Sult.

Bardzo nas zdziwiło, że nowy album poświęcony szeroko pojętej słowiańszczyźnie rodzi się akurat z połączenia utworów o wiedźmie i o głodzie. Jedno i drugie było bardzo dobrze znane w centralnej Europie, nie tylko we wczesnym średniowieczu. Podczas długich tras dużo rozmawialiśmy o skomplikowanej historii Polski. Widzieliśmy w niej dużo strasznych, nieprzepracowanych momentów, które nawiedzają nas we współczesności - wspomina Marek Pędziwiatr.


Jest to też próba radykalnego zerwania z utartymi mitami narodowymi, które sterują zbiorową wyobraźnią Polaków. Muzycy skoncentrowali się na mitologii słowiańskiej i demonologii polskiej, jednocześnie zastanawiając się nad współczesną duchową kondycją Polaków. Główną inspiracją dla tego albumu jest enigmatyczna “słowiańska melancholia”, którą zespół starał się odszukać we własnym DNA.

Slavic Spirits to próba kontaktu ze światem bezpowrotnie i brutalnie utraconej kultury, która przez brak bogactwa źródeł nigdy nie zostanie już dokładnie zbadana. Metaforą tego braku wiedzy o przodkach jest utwór Ciemność. Następnie zespół zabiera nas do lasów i na pola gdzie spotykamy dwa demony, które nad nimi panują (Leszy i Południca). Wreszcie wspinamy się nad mglistą i wiecznie mokrą świętą górę (Ślęża), by ostatecznie oddać się rytualnemu Przywitaniu Słońca.

Egzemplarz nowy, fabrycznie zapakowany.    

Utwory:

Side A:

1. Ciemność / The Darkness     
2. Leszy / Woodland Spirits
3. Południca / The Noon Witch

Side B:

1. Ślęża (Mgła) / Ślęża (The Fog)     
2. Ślęża / Ślęża
3. Przywitanie Słońca (Rytuał) / Sun Worship (The Rite)     
4. Przywitanie Słońca / Sun WorshipPolecamy również

Ostatnio oglądane

Raty 0% - bez prowizji i odsetek...